کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
كليدي ترين عامل موفقيت چيست؟ موفقيت و زندگي

موفقيت و زندگي
 

زمانيكه صحبت از استرس و تنش هاي فراوان به ميان مي آيد اعتماد به نفس معمولا به عنوان يكي از خصوصيات افراد حرفه اي و كليدي ترين عامل موفقيت به شمار مي رود.

 

اعتماد به نفس انگيزه لازم براي شروع و ادامه كار را به شخص مي دهد و همواره توانا بودن در انجام كار مورد نظر را به شخص گوشزد مي كند. اعتماد به نفس يك لازمه اساسي براي زندگي بدون استرس و آرامش است. اعتماد به نفس از اساسي ترين عوامل در رشد شخصيت افراد و كسب موفقيت هاي زندگي انسانهاست داشتن اعتماد به نفس و مجهز بودن به مهارتهاي زندگي بدون ترديد پيشرفتهاي تحصيلي و كارآمدي بيشتري را به ارمغان مي آورد چه بسا بسياري از شكست هاي شما محصول اعتماد به نفس و حقارتي است كه در وجودتان به سر مي برد.مقابله با احساس حقارت و خودگم بيني گام مهمي در جهت تقويت اعتماد به نفس است و اعتماد به نفس قدم اول در راه موفقيت است.
با توجه به اينكه اعتماد به نفس معمولا يكي از خصوصيات افراد حرفه اي به شمار مي رود مسئله اي كه مطرح مي شود اين است كه چگونه مي توان به طور واقعي اعتماد به نفس را ايجاد كرد.در اين گزارش راهكار افزايش اعتماد به نفس بيان مي شود.خود را تشويق كنيد: به خاطر كوچكترين كار خوبي كه انجام مي دهيد خود را ستايش و تشويق كنيد، شما عادت كرده ايد براي كارهاي بد و نادرست خود هزاران بار خود را سرزنش كنيد اما يك بار هم خود را شايسته عشق و ستايش ندانسته ايد. هيچ كدام از كارهاي مثبت خود را كوچك و بي اهميت تلقي نكنيد.خود ار سرزنش نكنيد: پيامد احساس گناه كه نقش اصلي را در از بين بردن اعتماد به نفس بازي مي كند سرزنش خود است، سرزنش خود يك برخورد بسيار خشن و ناملايم با خود است، غصه خوردن، غذا نخوردن، عصباني شدن و ... از جمله برخوردهاي خشن با خود مي باشد.غلبه بر ترس: يك مانع بزرگ اعتماد به نفس ترس است، بهترين و موثرترين راه غلبه بر ترس رويارويي با عامل ترس است. در روانشناسي گفته مي شود به هر آنچه كه از آن مي ترسيد نزديك شويد و در آن فرورويد.
تبديل اهداف بزرگ و كوتاه مدت به اهداف كوچك و بلند مدت: ضمن كم كردن انتظارتان از خود براي اهداف خود برنامه ريزي كنيد اهداف بزرگ و كوتاه مدت سبب اضطراب، تنش عصبي و مانعي براي دستيابي به هدف خواهد شد.
سلامت باشيد: اعتماد به نفس تا حد فراواني به ميزان سلامت جسم و روح بستگي به طور معمول افرادي كه بيماري هاي عصبي و روحي داشته اند از اعتماد به نفس خوبي برخوردار نيستند؛ خشم، رنجش، ترس، اضطراب، كينه، حسادت و بيماري هاي روحي و دهني سبب كاهش اعتماد به نفس مي شود.
خود را به ديگران وابسته نكنيد: يكي از نشانه هاي افراد داراي اعتماد به نفس ضعيف وابستگي در زندگي به خصوص در امور شغلي، تحصيلي و ... مي باشد به گونه اي كه بدون حضور شخص ديگر قادر به ادامه فعاليت خود نمي باشد افراد داراي اعتماد به نفس پايين مدام در حال نظرخواهي و پيروي از ديگران مي باشند.و در نهايت اينكه تعريف درست از شكست داشته باشيم و بدانيم كه شكست آخر زندگي نيست بلكه برعكس درس گرفتن و دوباره امتحان كردن از راه صحيح است.

 

منبع : shafaf.ir

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۲:۴۱ ] [ مصطفي حيدري ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 37
افراد آنلاین : 1
همه : 13765