تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
۵ عامل اصلي موفقيت در زندگي چيست؟ موفقيت و زندگي

موفقيت و زندگي
 

همه انسانها در زندگي خود دچار مسائل و مشكلاتي بوده و هستند و مشكلات هميشه هستند.
من هم مثل همه مسائل و مشكلاتي داشته ام و مسائل هميشه وجود دارد ولي با توجه به بررسي دقيق مسائل و روشهاي حل آنها و نيز آموزه هاي خودم از بزرگان و اساتيد و نيز آموزه هاي قرآن كريم به ۵ نتيجه رسيدم كه توجه جدي به آنها مي تواند در حل مسائل خيلي كمك كند.
 
1- شيوه دعا كردن براي موفقيت :

ما معمولاً هر موقع به مشكلي بر مي خوريم شروع به دعا كردن مي كنيم كه خداوند مشكلات را آنطور كه ما ميخواهيم حل كنم. خداوند بزرگ قطعاً بيشتر صلاح ما را مي داند كه چه موضوعات و كارهايي به نفع ماست و چه كارهايي به ضرر ما. شايد خدا ميخواهد به آن خواسته برسيم ولي نه به شيوه و روشي كه ما در ذهن داريم.
پس نبايد براي خدا راه حل مشخص كنيم فقط بايد خواسته خود را بيان كنيم. بايد هم به صلاح ما باشد و هم به صلاح خانواده و جامعه. خدا راه و روش آن را بهتر از ما مي داند .
 
۲- تمركز بر داشته ها براي كسب موفقيت هاي بيشتر :

دومين راه تمركز بر داشته ها است. ما گاهاً آنقدر درگير اهداف و خواسته هاي خود مي شويم كه يادمان ميرود به داشته هاي خود فكر كنيم و از خداوند شكرگزاري كنيم. نمونه آن دختر و پسري كه پس از چند سال خواستن همديگه و عدم رضايت والدين بالاخره با موافقت آنها ازدواج مي كنند ولي چند سال بعد بخاطر نداشتن فرزند و بچه دار نشدن مدام گله و شكايت مي كنند كه چرا خداوند به آنها بچه نمي دهد. در صورتيكه ازدواج موفق و ارتباط خوب بين خودشان را فراموش مي كنند. خيلي اوقات شغل و درآمد داريم و دنبال شغل و درآمد بهتري هستيم ولي بخاطر شغل و درآمد فعلي شكرگزاري نمي كنيم .

۳- موانع، فرصتي براي يادگيري و موفقيت :

ممكن است در زندگي و انجام خيلي كارها، موانع وجود داشته باشد كه بايد آنرا يك فرصت به حساب آوريد. فرصتي براي يادگيري، فرصتي براي ايجاد ارتباطات جديد و فرصتي براي قوي تر شدن.
نبايد با برخورد كردن به موانع دلسرد شد و اميد خود را از دست دهيد.بايد بدانيد كه موانع به ما كمك ميكنند تا نتايج بهتر و بزرگتري بگيريم.
 
۴- نشانه هاي موفقيت در مسير از طرف خداوند :

هر كاري كه شما تصميم به انجام داريد دنبال نشانه باشيد. از خداوند بخواهيد كه نشانه هاي آن را به شما نشان دهد و شما مطمئن شويد كه در مسير اصلي موفقيت خود هستيد. وقتي شما تصميمي مي گيريد ممكن است فيلمي با موضوع مورد نظر ببينيد يا دوستي شروع به صحبت با شما كند با همان موضوعي كه شما در ذهن داريد و يا تابلويي با موضوعي كه در ذهن داريد و يا هر نشانه ديگر.
 
۵- صبر براي رسيدن به موفقيت :

خيلي از انسانها دوست دارند نتيجه كار خود را سريع ببينند ولي اين كاملاً طبيعي است كه براي گرفتن و ديدن نتيجه كار بايد صبر و حوصله داشت و در عين حال پشتكاري خود را از دست ندهيد.
مثل تولد يك فرزند كه بايستي ۹ ماه صبر داشت و يا رشد يك گياه پس از كاشتن بذر.

 

منبع : dtahavol.com

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۸:۳۷ ] [ مصطفي حيدري ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
آمار
امروز : 29
دیروز : 13
افراد آنلاین : 1
همه : 8977